Cechy społeczeństwa

Go down

Cechy społeczeństwa

Pisanie by MG Umrzyk on Sob Cze 15, 2013 11:49 am


Społeczeństwa kształtują się różnie, powstają w nich różne ideologie i różne filozofie. Podczas wybierania cech naszego społeczeństwa musimy wybrać po jednej cesze z trzech różnych kategorii. Łącznie - wybieramy trzy cechy.

A. Usposobienie


1. Pokojowe - społeczeństwo nigdy nie lubiło angażować się w wojny. Jeśli już - to głównie w samoobronie albo w ramach ataku prewencyjnego. W przypadku tego typu społeczeństwa znacznie łatwiej znaleźć ochotników do obrony naszych granic w razie ataku. Nasza nacja staje się też atrakcyjniejsza dla różnego typu myślicieli, kupców i innych przybyszy, poszukujących spokoju.

2. Agresywne - wojna i najazdy to nieodłączna część życia społeczeństwa. Agresja może się objawiać zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz, ale niekoniecznie. Agresywne narody dążą do podporządkowania sobie swoich sąsiadów - głównie siłą. Populacja nie ma takich oporów przed wyruszaniem na wojnę a byle pretekst może zostać uznany za słuszne casus belli.

3. Mieszane - Społeczeństwo ma podzielone opinie na ten temat. Istnieją pewne grupy (np. rewanżystyczne) które zdecydowanie wspierają agresywne podejście do innych nacji, ale są też środowiska w których takie poczynania są tępione. Społeczeństwo nie przywiązuje też większej wagi do tego czy polityka zagraniczna polega na wojowaniu mieczem czy na nawiązywaniu współpracy z innymi. Przy wypowiadaniu wojny nie odnosi żadnych specjalnych kar, ale też nie posiada żadnych zysków.

B. Najważniejsza wartość

1. Honor - mieszkańcy za najważniejsze w życiu uznają honor. Przywiązują ogromną wagę do ucziwości, do odwagi i podążaniu za pewnymi odgórnie ustalonymi wartościami. Bardzo trudno im zdradzić, ale nie będą podążać za osobami które nie mają honoru.

2. Wiara - społeczeństwo tej nacji identyfikuje się głównie z daną wiarą. Jej zasady i kodeksy są w zasadzie obowiązującym prawem. Są praktycznie niewrażliwi na konwersję, ale należy też pamiętać że kapłani i cuda wywierają na społeczeństwo ogromny wpływ..

3. Chciwość - społeczeństwo zwyczajnie dąży do zdobywania pieniędzy. Od najmniejszych dzieci po starych ludzi. Status danej osoby wyznacza ilość pieniędzy, którą dysponuje. Ludzie są zdecydowanie bardziej pracowitsi i mają większą smykałkę do handlu, ale za pieniądze gotowi są zrobić wszystko..

4. Przyjemność - w zasadzie nie liczy się nic, oprócz zaspokojenia swoich własnych potrzeb i zachcianek. Nie jest ważne czy to potrzeby seksualne czy po prostu obżarstwo. Tego typu społeczeństwo nie jest zbyt buntownicze, ale nie jest też najbardziej pracowite.

5. Przetrwanie - życie w społeczeństwie tej nacji jest zwyczajnie okrutne. Najsłabsi są skazani na śmierć i porażkę, przeżywają tylko najsilniejsi. Wojownicy są lepsi w walce, jest też większa szansa na zdobycie dodatkowych punktów herosów. Niestety, w tego typu społeczeństwie nauka i gospodarka nie zawsze są w najlepszym stanie.

6. Tradycja - pewne zasady, pewne zwyczaje i pewne formy ustrojowe od zawsze istniały w danej nacji. Każdy jest do nich przywiązany a wszelkie próby zmian potraktują jako atak na stary ład. Znacznie mniejsza liczba buntów, ale trudniej też zreformować naszą nację.

7. Ekspansja: Społeczeństwo bardzo szybko się rozrasta i żąda od władców coraz to nowej przestrzeni życiowej. Wszystkie działania mające na celu rozszerzenie terytorium spotykają się z wielkim entuzjazmem.

8. Wiedza: z takich społeczeństw wywodzi się wielu uczonych i mędrców z każdej dziedziny. Takie społeczeństwa cenią merytorycznych przywódców, kwestionują dogmaty, które chcą narzucić im inni i zawsze dociekają istoty każdego problemu.

9. Wolność: w takich społeczeństwach na pierwszym miejscu stoją prawa jednostki. Próby wprowadzenia jakichkolwiek rządów totalitarnych lub dzielenia społeczeństwa na lepsze i gorsze warstwy zawsze spotkają się tu z gniewem ludu.

C. Specjalizacja

1. Handel - Społeczeństwo tej nacji od zawsze zajmowało się handlem. Dzięki temu potrafi z niego całkiem dobrze żyć. Zyski z zagranicznych szlaków handlowych wzrastają o 10%. Na początek gry dysponujesz dodatkowym punktem handlu.

2. Wojna - Społeczeństwo zawsze było zmilitaryzowane bądź związane z wojną. Czy to klany barbarzyńców, czy bardziej cywilizowana nacja - większość obywateli potrafi posługiwać się bronią i robi to bardzo dobrze.

3. Rolnictwo - społeczeństwo jest skoncentrowane głównie wokół wsi. Nic dziwnego że właśnie to im przynosi największe dochody. Zyski z działalności rolniczych są większe o 10%, koszty działalności rolniczych mniejsze są o 10%.

4. Rzemiosło - społeczeństwo żyje głównie z wydobywania i przetwarzania posiadanych zasobów. Kowale, górnicy, krawcy, stolarze i tak dalej. To właśnie tego typu zajęcia cieszą się największą popularnością. Zyski z tego typu działalności wzrastają o 10%, a ich koszty są mniejsze o 10%.

5. Nauka - społeczeństwo jest niezwykle wyedukowane jak na światowe standardy. Technika i nauka rozwija się tu lepiej niż w innych nacjach. Koszt badania i wdrażania nowych technologii spada o 20%.

6. Magia: Społeczeństwo składa się w dużej części z ludzi władających mocami magicznymi. Podstawę gospodarki stanowią przedsięwzięcia opierające się na wykorzystaniu magii i jej tworów do celów wojennych i gospodarczych. Zyski z takich przedsięwzięć rosną o 10% a koszty maleją o 10%.
avatar
MG Umrzyk
Admin

Liczba postów : 609
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach