Handel zagraniczny

Go down

Handel zagraniczny

Pisanie by MG Umrzyk on Sob Cze 15, 2013 10:26 am


Handel zawsze był ważną częścią życia. To głównie dzięki handlowi cywilizowane społeczeństwa zaopatrywane są we wszystkie towary których potrzebują. Handel może generować bardzo duże zyski, jeśli odpowiednio się o niego zadba. Ale żeby taki handel prowadzić trzeba mieć najpierw czym handlować, albo po prostu posiadać dogodną lokalizację do handlowania.

W Tivarze aby móc utworzyć zagraniczny szlak handlowy należy posiadać tak zwane Punkty Handlu. Czym one są? Są to pewne lokalizacje (miasta, złoża drogocennych surowców takich jak złoto, przecięcia dróg, porty) które mogą posiadać duże znaczenie ekonomiczne. Każdy na początku otrzymuje jeden punkt handlu, który ma obowiązek dowolnie zaznaczyć na mapie i go opisać.

Natomiast w jaki sposób zdobywa się punkty handlu? Głównie poprzez odpowiednie działania ekonomiczne i podejmowanie dobrych decyzji w eventach związanych z ekonomią czy handlem. Czyli głównie poprzez zapewnianie dobrych warunków do zarobku, bezpieczeństwa i wykorzystywania potencjału naszej krainy. 

Aby utworzyć szlak handlowy do danej nacji nie potrzebujemy jej zgody (chyba że ona sama zamknęła wcześniej granice dla obcych kupców..) - wystarczy wydanie jednego punktu handlu oraz napisanie czym głównie będzie się handlować. Ważne jest abyśmy w ogóle wcześniej posiadali możliwość handlowania danym dobrem. Nie będziemy handlować żelazem bez kopalni żelaza - i tak dalej, i tak dalej. Domyślnie, ten jednostronny szlak handlowy przynosi dochód 25 sztuk złota. Warto wspomnieć że skarbiec nacji do której został podłączony tego typu szlak nie musi koniecznie na tyms korzystać bezpośrednio, ale może pośrednio, na różne sposoby. Należy zaznaczyć że nacja, do której skierowany jest szlak może go w każdej chwili zamknąć. Inna sprawa że może to niezbyt dobrze wpłynąć na beneficjentów tego szlaku handlowego, wśród których mogli znajdować się także przedstawiciele nacji nakładającej embargo..

Większe zyski przynosi szlak handlowy zorganizowany wspólnie przez dwie lub więcej nacji. Po pierwsze - szlak ten przynosi bezpośrednie zyski wszystkim stronom. Po drugie - dochód domyślny jest dwa razy wyższy niż w szlaku jednostronnym (czyli 50 sztuk złota) a po trzecie - jest większa szansa na to, że się rozwinie. Aby móc utworzyć tego typu szlak wszyscy którzy w nim uczestniczą muszą ze swej strony oddać jeden punkt handlu.

Dochód z danego szlaku handlowego nie będzie cały czas taki sam. Raz na dwie tury dochód ze szlaku handlowego będzie zmniejszany bądź podwyższany - zależnie od działań podejmowanych przez graczy, obecnej sytuacji i wydarzeń. Należy się liczyć z tym że szlak jednostronny w którym handluje się głównie żelazem może zacząć przynosić mniejsze dochody, jeśli klienci odkryli u siebie bardzo duże złoża żelaza.


Ostatnio zmieniony przez Vaiar dnia Nie Lis 08, 2015 2:49 pm, w całości zmieniany 2 razy
avatar
MG Umrzyk
Admin

Liczba postów : 609
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Handel zagraniczny

Pisanie by Vann on Pon Mar 10, 2014 3:54 pm

#DOPRECYZOWANIE#:

W przypadku handlu w którym występują dwie strony, dochód z tegoż wynosi 25 sztuk złota na stronę i zużywa jeden punkt handlu z każdej strony. Ów (dochód) może wzrosnąć w wypadku odpowiedniego zabezpieczenia szlaku i krzewienia pozytywnej propagandy.

Gdy handel składa się z więcej niż dwóch stron, każda ze stron wydaje 1 punkt handlu i dochód zależnie od liczby członków wynosi 25 x liczba członków (dla przykładu, przy czterech członkach, wynosi 100 sztuk złota na członka przy obecności 4 członków). Trzeba się jednak liczyć z tym, że szlak na tyle wielostronny wymaga dodatkowego wsparcia i grozi wysokim niebezpieczeństwem pojawienia się nieoczekiwanych wydarzeń.

W przypadku utworzenia organizacji, która zajmować się będzie handlem, zależnie od wyceny, owa będzie posiadała własnych przedstawicieli, których wpływami pośrednio zarządzali będą członkowie organizacji jak i sam MG. Zyski z posiadania organizacji wyceniane będą na drodze wyjątku od powyższych reguł, prócz tego, że uczestnictwo w organizacji handlowej również zużywa 1 punkt handlu u każdego uczestnika.
avatar
Vann

Liczba postów : 146
Join date : 01/02/2014

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach